Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

Pre Rakúskeho zamestnávateľa hľadáme pracovníkov a pracovníčky na tieto pozície: Zberač na poli,vykladanie a nakladanie prepraviek a tovaru,traktorista,vysokozdvižný vozík,práca v sklade,práca v hale na-triedenie,balenie,krájanie,umývanie, štítkovanie

Miesto práce: Enns od Linzu cc. 25 km, od Bratislavy 250km

Typ pracovnej ponuky: Zber a úprava špargľe a jahôd

Počet volnych miest: 1t.-30/2t.-40 uchádzačov

Termín nástupu 1:8.4.2017

Termín nástupu 2:20.4.2017

Dĺžka práce: Celý zber trvá približne 10-11 týždnou od začiatku apríla do polovičky júna. Zber začína zberom špargle prvý aprílový týždeň až do konca mája a potom sa postupne premiestnuje na zber jahôd.Ide o zber bielej a zelenej špargle. Zber je vykonávaní vonku na poliach. Je možnosť ísť aj na kratšiu dobu ako trvá celý turnus.Zamestnávateľ Vás prihlasuje do zdravotnej poisťovne ako aj sociálneho a daňového systému podľa Rakúskej legislatívy.

Ponúkaná hod. mzda:
 • na zbere od 5,4 Eur. brutto/hodina+príplatok až do 30% za kvalitu a nazbierané množstvo
 • v sklade a v hale pri úprave a ďalšom spracovaní od 6,3 Eur. brutto/hodina
 • traktorista,vzv 7,5 Eur. brutto/hodina +(príplatky za prácu na poobednej smene( hala,sklad,balička atd..., alebo počas víkendov,sviatkov od 30 - 100 %)


Zárobok: Mzda je platená hodinovo nie úkolovo,ale je denne určitá norma/čas, ktorý musíte nazbierať/odpracovať

Mesačný priemerný zárobok: od 1100 Eur./ netto-už v čistom po úhrade sociálneho,zdravotného poistenia a daní

Mzda: Je vyplácaná každý druhý týždeň,alebo raz mesačne do ruky zamestnanca( v prípade zasielaná na Slovenský bankový účet)

Zálohy: Sú možné vyplácať aj týždenne,prvá záloha po príchode už po 3 odpracovaných dňoch do výšky 100 Eur.

Pracovná doba:
 • pracuje sa na zbere v priemere 8 hod.denne (v máji a v júni sa dá max.10 hodín)
 • v halách sa pracuje v priemere 8-10 hod.denne (v máji a v júni sa dá max.12 hodín)
 • zamestnanci zaradený do skladov, vzv, poľnohospodárske stroje pracujú v priemere 8-10 hod.denne Zamestnávateľ poskytuje 1 x za sezónnu možnost ísť na 3 dni domov (veľkonočné sviatky)na svoje náklady a jeden deň v týždni mat osobné volno


Druh pracovného pomeru: Brigáda na určitú dobu

Strava: Zabezpečuje si každý individuálne sám. Zamestnávateľ Vám bez poplatku zabezpečuje 1x denne teplú stravu len ten deň ,keď pracujete ak robíte dlhšie ako 8 hodín tak aj večeru. Strava je podávaná v firemnej jedálni.

Ubytovanie: Je zabezpečené zamestnávateľom. Za ubytovanie ako aj režijné výdavky Vám zamestnávateľ nezráža žiadne zrážky zo mzdy. Ubytovaný ste na hospodárskom dvore asi 5 min.od fabriky. Izby sú vybavené dvoj a štvor lôžkovými postelami so socialnimi zariadeniami. (wc, umyvadlo a sprcha). Izby sú vybavené jednou malou chladničkou,varičom na prípravu stravy,stolom,stoličkami,válendovými posteľami,(posteľným prádlom, paplón, poduška,deka), dvoma skinami na uloženie osobných veci,oblečenia,stravy. Izby sú vykurované,uzamykatelné ako aj skrine. Na každom poschodí sa nachádza velká spoločenská miestnosť s tv, kuchynkou so šporákom a hrncami s dvoma pračkami. Prat sa dá za 1 eurový žetón.

Vek: od 18 rokov, je možné umiestniť ženy, mužov, páry aj celú rodinu k zamestnávateľovi

Oblečenie: Treba si vziať zo sebou,staršie oblečenie,ktoré tam v prípade necháte. Odporúčame si vziať okuliare,čiapku. Všetci zamestnanci obdržia podľa pracovného zaradenia od zamestnávateľa pracovné oblečenie a pomôcky.Zberači len rukavice a pršiplášť.

Doprava do práce: Do práce a späť ak ste zaradený na zbere ste vození firemnou dodávkov. Na ostatné pozície peši nakoľko je to do 5 min.od ubytovne.

Doprava do zahraničia: Organizujeme cestovanie zo Slovenska do Rakúska priamo k zamestnávateľovi. (Nikde nemusíte prestupovať,prepravca Vás zavezie priamo na adresu zamestnávateľa kde Vás už bude čakať a počas celej doby bude s Vami Slovenský koordinátor) Cena cestovného lístka závisí podľa nástupného miesta od 30 Eur. do 75 Eur. na osobu vrátane batožiny. Presnejšie o trase autobusu,nástupných miest a cene lístka sa dozviete po registrácii e-mailom,telefonicky ako aj priložené na web stránke v bode doprava. Cestovné nieje zamestnávateľom preplácané. V prípade záujmu môžete vycestovať aj individuálne.

Požiadavky zamestnávateľa:
 • minimálne základne vzdelanie
 • bez praxe, nakoľko budete zaškolený na danú pracovnú pozíciu
 • bez jazykových znalosti (aspoň základy na komunikatívnej úrovni na pracovné pozície skladník, vzv, traktorista+ platné doklady,prax min. 1 rok)
 • bez zdravotných problémov nakoľko sa jedna o fyzicky náročnú prácu
 • možnosť pracovať nadčasy, víkendy
 • pracovitosť,zodpovednosť a negatívny vzťah k nadmernej konzumácii k alkoholu


Poplatky: Na Slovensku sa platí administratívny poplatok v sume 22 Eur.(Asistenčné služby spojené s ním nájdete podrobne rozpísané v bode poplatky na aký účel slúži). Sprostredkovateľky poplatok je 75 Eur.,platí sa v zahraničí z prvej zarobenej mzdy. Žiadne ďalšie poplatky už neplatíte. Snažíme sa, aby Vaše vstupné náklady boli čo najnižšie a preto sa uhrádzajú iba nevyhnutné potrebné veci.

Vstupné náklady za prácou, vycestovaným: Administratívny poplatok 22 Eur. a cestovné ktoré je od 30-75 Eur. na osobu

Potrebné dokumenty na zaregistrovanie: Treba vypísať a zaslat čim skôr registračný formulár nakoľko je limitovaný počet na brigádu z Rakúskej strany. Registračný formulár nájdete priložený na tejto web stránke a taktiež si ho môžete vyžiadať na zaslanie na Vašu poštovú ,alebo e-mailovú adresu bezplatne. Spolu s vypísaným registračným formulárom je potrebné uhradit aj administratívny poplatok vo výške 22 Eur.

Potrebné dokumenty si vziať zo sebou: Doklad totožnosti OP,alebo pas,zdravotnú kartičku,alebo európsky zdravotný preukaz,prípadne vodičský preukaz,preukaz na vzv a finančnú hotovosť na stravu na prvé 3 dni vo výške cc 20 Eur.

Oslovila Vás naša ponuka? Zaregistrujte sa ešte dnes na našej web stránke a zašlite nám Vašu žiadosť na registracia@pracaeu.sk

Prihlásiť sa na pracovný ponuku

Ponuka je aktuálna do zmazania,alebo naplnenia požadovaného stavu uchádzačmi. Termin uzáverky je 24.3.2017

Rýchly kontakt

Ak máte záujem o pracovnú ponuku, môžete nás konktatovať pomocou kontaktného formulára:
Galéria