Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

Pre Rakúskych zamestnávateľov hľadáme pracovníkov a pracovníčky na tieto pozície: Zberač na poli,v skleníkoch, vykladanie,nakladanie,umývanie prepraviek/tovaru,traktorista,vysokozdvižný vozík,práca v sklade,práca v hale na-triedenie,balenie,krájanie,umývanie, štítkovanie,váženie,vytrhávanie buriny,úprava riadkov a iné

Miesto práce: Rollsdorf, Kalch-Dorf cc. 30-40 km od Grazu ( práca v skleníkoch len jahody) a Badblumau cc.60 km od Grazu (práca vonku len špargľa) / Od Bratislavy 230 km

Typ pracovnej ponuky: Zber a úprava špargľe a jahôd

Počet volných miest:
 • 1. ponuka špargľa -20 uchádzačov
 • 2. ponuka špargľa -50 uchádzačov
 • 3. ponuka jahody -30 uchádzačov
 • 4. ponuka jahody -30 až 50 uchádzačov


Termín nástupu:10.4.2017, 17.4.2017, 24.4.2017 a 30.4.2017 (obsadené)

Termín nástupu 1:zber špargle odchod 10.4.2017 a 19.4.2017

Termín nástupu 2: zber jahôd odchod 19.4.2017 a 30.4.2017,
Termín nástupu do práce je ihneď na druhý deň,tí ktorý idú na posledné turnusy do 2 dní od príchodu po vybavení všetkých úradných dokladov. Na prácu sa dopĺňujú brigádnici postupne.

Dĺžka práce: Až do polovičky júla (jahody). Zber špargle začína od začiatku apríla do konca mája.Ide o zber bielej špargle. Zber jahôd je od konca apríla do polovičky júla.Zbiera sa v skleníkoch. Je možnosť ísť aj na kratšiu dobu ako trvá celý turnus.Zamestnávateľ Vás prihlasuje do zdravotnej poisťovne ako aj sociálneho a daňového systému podľa Rakúskej legislatívy. Do dvoch dní po príchode a prihlásený na daných úradoch dostávate zdravotnú kartičku, danovu kartu Lomnzettel a Meldezettel nahlásenia na miestny pobyt.(ak ste nahlásený tak ihneď po príchode)

Ponúkana hod.mzda:
 • -na zbere špargle od 5,6 Eur. brutto/hodina+príplatok až do 30% za kvalitu a nazbierané množstvo
 • na zbere jahôd od 6,1 Eur. brutto/ hodina +príplatok denne až do 30% za kvalitu a nazbierané množstvo
 • možnosť zberu za úkolovú mzdu za 0,5 kg misku je 0,75 centov brutto+príplatok až do 35% za 1 debničku ( 12 misiek) a za nazbierané množstvo
 • v sklade a v hale pri úprave a ďalšom spracovaní špargle od 6,2 Eur. brutto/hodina
 • v sklade a v hale pri úprave a ďalšom spracovaní jahôd od 6,7 Eur.brutto/hodina
 • traktorista,vzv od 7,2 Eur. brutto/hodina+ príplatok až do 30% za nadčasy a docházkový príplatok
 • +tarifné príplatky za nadčasy %,nedeľa 25% sviatky 100% a docházkový príplatok sa dáva mesačne a na konci zberu a príplatok môže byt až 20% z celkového hrubého zarobeného zárobku .Zamestnávateľ dlhodobím zamestnancom na konci zberu-sezónni dáva jednorázový vernostný bonus 150 Eur.na osobu


Mesačný priemerný zárobok: od 1300 Eur./ netto-už v čistom po úhrade sociálneho,zdravotného poistenia a daní

Mzda: Mzda je vyplácaná raz mesačne k 15. dnu v mesiaci na ruku( v prípade sa dá zaslať na Slovenský bankový účet)

Zálohy: Sú možné vyplácať každý týždeň do 80% zarobenej mzdy za dané obdobie,alebo od posledného výberu

Pracovná doba:
 • na zbere sa pracuje 8 hod.denne dajú sa robiť nadčasy ak je to umožnené zo strany zamestnávateľom
 • v halách sa pracuje v priemere 8-10 hod.denne
 • zamestnanci zaradený do skladov, vzv, poľnohospodárske stroje pracujú v priemere 8-10 hod.denne
 • Pracuje sa každý deň osem hodín,volno je možné si urobiť bez nároku na stravu.Je možnosť zo strany zamestnávateľa pracovať aj nadčasy kde sú už tarifne príplatky.


Druh pracovného pomeru: Brigáda na určitú dobu

Strava: Zabezpečuje si každý individuálne sám. Zamestnávateľ Vám bez poplatku zabezpečuje 1x denne teplú stravu len ten deň ,keď pracujete min. 8 hodín. Strava je podávaná v jedálni. Zamestnanci ,ktorý sú zaradený na pracovné pozície v hale,v sklade dostávajú obed a tí ,ktorý pracujú na zbere na poli tak po príchode z pola majú večeru,preto si obed robia a berú zo sebou. Ide len o zber jahôd.

Ubytovanie: Je zabezpečené zamestnávateľom. Za ubytovanie ako aj režijné výdavky Vám zamestnávateľ nezráža žiadne poplatky. Ubytovaný ste na ubytovni a do práce Vás bezplatne vozí firemný autobus,alebo idete peši. Ubytovaný ste na ubytovne a do práce Vás bezplatne vozí firemný autobus. Izby sú vybavené dvoj, štvor a šesť lôžkovými izbami so socialnimi zariadeniami na izbe(wc, umyvadlo).Sprchy sa nachádzajú na chodbe,sú rozdelené na pánske a dámske uzamykatelné zvnútra. Izby sú vybavené malou chladničkou, dvoj až štvor platničkový varič (na väčších izbách kuchynskou linkou a šporákom) na prípravu stravy,stolom,stoličkami,válendovými posteľami,(posteľným prádlom, paplón, poduška,), veľkou uzamykatelnou skriňou na na uloženie osobných veci,oblečenia,stravy. Izby sú uzamykatelné v suteréne ubytovni sa nachádzajú tri pračky na pranie za 1 eurový žetón.

Vek: od 18 do 67 rokov,je možné umiestniť ženy,mužov,páry aj celú rodinu k zamestnávateľovi

Oblečenie: Treba si vziať zo sebou,staršie oblečenie,ktoré tam v prípade necháte. Odporúčame si vziať okuliare,čiapku. Všetci zamestnanci obdržia podľa pracovného zaradenia od zamestnanca pracovné oblečenie a pomôcky.Zberači len rukavice a pršiplášť.

Doprava do práce: Do práce a späť ste vození firemným autobusom/minibusom.

Doprava do zahraničia: Organizujeme cestovanie zo Slovenska do Rakúska priamo k zamestnávateľovi. (Nikde nemusíte prestupovať,prepravca Vás zavezie priamo na adresu zamestnávateľa kde Vás už bude čakať a počas celej doby bude s Vami Slovenský koordinátor) Cena cestovného lístka závisí podľa nástupného miesta od 30 Eur. do 75 Eur. na osobu vrátane batožiny. Presnejšie o trase autobusu,nástupných miest a cene lístka sa dozviete po registrácii e-mailom,telefonicky ako aj priložené na web stránke v bode doprava. Cestovné je preplácané zamestnávateľom iba tým ,ktorú zostanú do konca zberu.

Požiadavky zamestnávateľa:
 • minimálne základne vzdelanie
 • bez praxe, nakoľko budete zaškolený na danú pracovnú pozíciu
 • bez jazykových znalosti (aspoň základy na komunikatívnej úrovni na pracovné pozície skladník, vzv, traktorista+ platné doklady,prax min. 1 rok)
 • bez zdravotných problémov nakoľko sa jedna o fyzicky náročnú prácu
 • možnosť pracovať nadčasy, víkendy
 • pracovitosť,zodpovednosť a negatívny vzťah k nadmernej konzumácii k alkoholu


Poplatky: Na Slovensku sa platí administratívny poplatok v sume 22 Eur.(Asistenčné služby spojené s ním nájdete podrobne rozpísané v bode poplatky na aký účel slúži). Sprostredkovateľky poplatok je 75 Eur.,platí sa v zahraničí z prvej zarobenej mzdy. Žiadne ďalšie poplatky už neplatíte. Snažíme sa, aby Vaše vstupné náklady boli čo najnižšie a preto sa uhrádzajú iba nevyhnutné potrebné veci.

Vstupné náklady za prácou, vycestovaným: Administratívny poplatok 22 Eur. a cestovné ktoré je od 30-75 Eur. na osobu

Potrebné dokumenty na zaregistrovanie: Treba vypísať a zaslat čim skôr registračný formulár nakoľko je limitovaný počet na brigádu z Rakúskej strany. Registračný formulár nájdete priložený na tejto web stránke a taktiež si ho môžete vyžiadať na zaslanie na Vašu poštovú ,alebo e-mailovú adresu bezplatne. Spolu s vypísaným registračným formulárom je potrebné uhradit aj administratívny poplatok vo výške 22 Eur.

Potrebné dokumenty si vziať zo sebou: Doklad totožnosti OP,alebo pas,zdravotnú kartičku,alebo európsky zdravotný preukaz,prípadne vodičský preukaz,preukaz na vzv a finančnú hotovosť na stravu na prvých 7 dni vo výške cc 50 Eur.

Oslovila Vás naša ponuka? Zaregistrujte sa ešte dnes na našej web stránke a zašlite nám Vašu žiadosť na registracia@pracaeu.sk

Prihlásiť sa na pracovný ponuku

Ponuka je aktuálna do zmazania,alebo naplnenia požadovaného stavu uchádzačmi. Termin uzáverky je 24.3.2017 na prvy a druhý termín a 24.4.2017 na tretí a štvrtý termín.

Rýchly kontakt

Ak máte záujem o pracovnú ponuku, môžete nás konktatovať pomocou kontaktného formulára:
Galéria