Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

Vykostovanie a balenie bravčového a hovädzieho mäsa a výrobkov. Pre Rakúskeho zamestnávateľa hľadáme pracovníkov a pracovníčky na tieto pozície: vykostovač bravčového a hovädzieho mäsa, čistenie mäsa,výroba mäsových výrobkov,balenie a štítkovanie polotovarov,umývanie strojov,liniek,debničiek.

Miesto práce: Mödling od Wiedne cc. 25 km / 90 km od Bratislavy

Typ pracovnej ponuky: Vykostovanie mäsa a balenie mäsových výrobkov

Počet volnych miest: 10 priebežne sa doplňuje

Druh pracovného pomeru: Brigáda na skúšobnú dobu 2 mesiace po osvedčený na stálu pracovnú Rakúsku zmluvu s pracovnými výhodami (doplácanie za cestu a ubytovanie zamestnávateľom)

Termín nástupu:31.4.2017

Dĺžka práce: Do 31.6.2017 s možnosťou zo strany zamestnávateľa predľžit na ďalšie 2 mesiace,alebo už na trvalú pracovnú zmlúvu. Zamestnávateľ Vás prihlasuje do zdravotnej poisťovne ako aj do sociálneho a daňového systému podľa Rakúskej legislatívy. Po prvom mesiaci sa dá pracovať aj na turnusy 3+1

Ponúkaná hod.mzda:
 • na porážke dobytka 10,7 Eur. brutto/hodina
 • na vykosťovanie a úpravu mäsa 8,85 Eur. brutto/hodina
 • balenie,štítkovanie mäsa a mäsových výrobkov od 7 Eur. brutto/hodina
 • upratovanie,umývanie debničiek,strojov,liniek od 6,6 Eur.brutto/hodina


Mesačný priemerný zárobok: od 1300-2000 Eur./ netto + nadčasy + príplatky za poobednú smenu+pracovné benefity+50% víkend a 100% sviatky

Mzda: Výplata je raz mesačne, vždy vo štrvtý pracovný deň po odpracovanom mesiaci. Počas skúšobnej doby 2 mesiacov sa vypláca v hotovosti. Po uplynutý skúšobnej doby a predlžený pracovnej zmlúvy je nutné si otvoriť účet v Rakúsku. Po 6 mesiacoch 13 plat,vianočné odmeny, 24 dní platenej dovolenky.

Zálohy: až po odpracovaný 7 dňoch

Iné výhody: Ďanová úľava na zdravotné poistenie,ďanová úľava na deti,prídavky na dieta ak poberá na Slovensku tak sa len doplatí rozdiel.

Pracovná doba: -pracuje sa dvojzmennej prevádzke (ranná a poobedná), 8 hodín denne 40-48 hod.týždenne,nedeľa voľno,možnosť robiť nadčasy

Strava: Zabezpečuje si každý individuálne sám. V zamestnaní Vám zamestnávateľ hradí,zabezpečuje 1x denne teplú stravu s výberu s troch jedál bez poplatku. V závode sa nachádzajú bufety kde sa dajú kúpiť polotovary (bagety,žemle,hotové jedlá,nápoje) a na prevádzkach sú automaty kde sa bezplatne podáva káva,čaj,voda. V závode je aj možnosť kúpiť si mäso a mäsové výrobky s výhodnými zamestnaneckými zľavami.

Ubytovanie: Je zabezpečené zamestnávateľom. Ubytovaný ste v zariadenom, prenajatom troj ,alebo štvor izbovom byte. Cena nájomného spolu s režijnými nákladmi je na mesiac 150 Eur. na osobu. Na byte sú max. 4 osoby po dvoch na izbách. Cena nájomného sa strhne z prvého odpracovaného týždňa. Od práce vzdialené do 25 km.

Vek: od 23- 55 rokov,je možné umiestniť ženy,mužov,páry. Na porážku a rozrábku len muži. Pre ŽENY- partnerky mäsiarov - ponúkame pomocné práce na expedícii - balenie, etiketovanie a pod.

Oblečenie: Treba si zo sebou vziať teplé oblečenie. Pracuje sa v bielych pracovných odevoch a ochrannej obuvi, ktorú poskytuje zamestnávateľ. Pod pracovnými odevmi majú zamestnanci vlastné odevy. Pracovné náradie podľa potreby poskytne zamestnávateľ. Z prvej výplaty sa berie depozit za odevy, obuv, náradie a magnetickú kartu (tá je potrebná na vstup do závodu). Výška depozitu je od 30 do 50 Eur. (po vrátení pri ukončení pracovného pomeru je tento depozit vyplatený v plnej výške).

Doprava do práce: Ste vození služobnými autami,minibusom zdarma, alebo vlastným autom zamestnávateľ prepláca cestovné na konci mesiaca do výšky 70 Eur. Odchádza sa v predstihu 45 min. pred začatím pracovnej smeni.

Doprava do zahraničia:Organizujeme cestovanie zo Slovenska do Rakúska priamo k zamestnávateľovi. (Nikde nemusíte prestupovať,prepravca Vás zavezie priamo na adresu ubytovne kde Vás už bude čakať zamestnanec firmy vedúci skupiny zo Slovenska). Cena cestovného lístka závisí podľa nástupného miesta od 20 Eur. do 50 Eur. na osobu vrátane batožiny. Presnejšie o trase autobusu,nástupných miest a cene lístka sa dozviete po registrácii e-mailom,telefonicky ako aj priložené na web stránke v bode doprava. Cestovné nieje zamestnávateľom preplácané. V prípade záujmu môžete vycestovať aj individuálne.

Požiadavky zamestnávateľa:
 • minimálne základne vzdelanie na balenie mäsových výrobkov,umývanie debničiek,strojov,miestností
 • bez praxe, len na pomocné a upratovacie práce nakoľko budete zaškolený na danú pracovnú pozíciu
 • jazykových znalosti (aspoň základy NJ na komunikatívnej úrovni sa dohovoriť) (mäsiari)
 • bez zdravotných problémov nakoľko sa jedna o fyzicky náročnú prácu v chladnom prostredí pri celoročnej teplote od 10-16°C
 • na porážku a vykostovanie prax aspoň 1 rok a ovládanie prácu s nožom
 • pracovitosť, zodpovednosť možnosť pracovať nadčasy
 • znalosť hygienických a bezpečnostných pravidiel v potravinárstve (budete na mieste poučení)


Poplatky: Na Slovensku sa platí administratívny poplatok v sume 22 Eur.(Asistenčné služby spojené s ním nájdete podrobne rozpísané v bode poplatky na aký účel slúži). Sprostredkovateľský poplatok je 75 Eur.,platí sa v zahraničí z prvej zarobenej mzdy. Žiadne ďalšie poplatky už neplatíte.Snažíme sa, aby Vaše vstupné náklady boli čo najnižšie a preto sa uhrádzajú iba nevyhnutné potrebné veci.

Vstupné náklady za prácou, vycestovaným: Administratívny poplatok 22 Eur. a cestovné, ktoré je od 30-50 Eur. na osobu

Potrebné dokumenty na zaregistrovanie: Treba vypísať a zaslať čim skôr registračný formulár nakoľko je limitovaný počet na brigádu z Rakúskej strany. Registračný formulár nájdete priložený na tejto web stránke a taktiež si ho môžete vyžiadať na zaslanie na Vašu poštovú ,alebo e-mailovú adresu bezplatne. Spolu s vypísaným registračným formulárom je potrebné uhradiť aj administratívny poplatok vo výške 22 Eur.

Potrebné dokumenty si vziať zo sebou: Doklad totožnosti OP,alebo pas,zdravotnú kartičku,alebo európsky zdravotný preukaz,prípadne vodičský preukaz,výučný list,certifikáty,alebo odporúčanie od predchádzajúceho zamestnávateľa( iba mäsiari ) a finančnú hotovosť na stravu vo výške cc 100 Eur.

Oslovila Vás naša ponuka? Zaregistrujte sa ešte dnes na našej web stránke a zašlite nám Vašu žiadosť na registracia@pracaeu.sk

Prihlásiť sa na pracovný ponuku

Ponuka je aktuálna do zmazania,alebo naplnenia požadovaného stavu uchádzačmi. Termin uzáverky je 20.4.2017

Rýchly kontakt

Ak máte záujem o pracovnú ponuku, môžete nás konktatovať pomocou kontaktného formulára:
Galéria